A nógrádi falucskában futótűzként terjedt el a híre, hogy hamarosan lerakják egy új mintagazdaság alapjait, amely munkalehetőségeket teremt. Már az első napon nyolcvanan jelentek meg a birtok kapujában. Később a dolgozni akarók létszáma 150-re emelkedett. Ez óriási szám ahhoz képest, hogy az 1300 lelkes faluban, ahol minden negyedik lakos cigány származású, a regisztrált munkanélküliek száma 240.
„Karancssági innovatív, kísérleti foglalkoztatási program, önfenntartó szociális mintagazdaság” – ez annak az Európai Unió és Magyar Állam által támogatott pályázatnak a hivatalos neve, amelynek kedvezményezettje a Hit Gyülekezete Szeretetszolgálata (HISZ) lett. A HISZ ötlete annyira merésznek és egyedinek bizonyult, hogy a kiíró változtatás nélkül támogatta.
A pályázaton elnyert támogatásból finanszírozzák a szakmai képzést, a birtok felszerelését és fejlesztését, valamint a munkavállalók bérét. Az országos szinten egyedülálló nógrádi mintaprojekt azt a célt tűzte ki, hogy hosszú távon javítsa a mélyszegénységben élők életkörülményeit.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »