A friss zöldség és gyümölcs utolérhetetlen mind ízét, mind vitamintartalmát illetően. Főleg, ha „friss” alatt a saját kezűleg szedett zöldséget, gyümölcsöt értjük. Ha ugyanis valaki más szedi le, tőlünk több száz vagy ezer kilométerre, az út során mindkettőből sokat veszíthet. A mirelit zöldségekről kevesen tudják, hogy a messziről érkezett frissnél gazdagabbak vitaminokban. Ez egyszerűen abból adódik, hogy a feldolgozóüzemeket többnyire közvetlenül a termőföldek mellé építik, ahol az éretten, ereje teljében leszedett termést azonnal fel is dolgozzák, és rögtön mélyfagyasztják. Így vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag zöldségek, gyümölcsök kerülhetnek az asztalokra.
A messzire utaztatott zöldséget, gyümölcsöt viszont sokszor éretlen állapotban szedik le, majd a szállítás ideje alatt különböző mesterséges módokon segítik elő az érés folyamatát.
A Hamburgi Egyetem kutatói megállapították, hogy míg a fagyasztóban –18 °C-on egy évig tárolt borsó eredeti C-vitamin-tartalmának még 80 százalékát tartalmazza, normál hűtőben tárolva már pár nap után is csak az eredeti C-vitamin-tartalom 60 százaléka található meg. A kutatók szerint a fagyasztott zöldségfélék fogyasztásával jelentősen csökkenthető a daganatos megbetegedés kialakulásának kockázata, mert a szervezet védekezőképessége érezhetően növekszik, mivel a hőkezelés által nemcsak a vitaminok maradnak benne a zöldségfélékben, hanem az úgynevezett másodlagos növényi anyagok is. Ide sorolható az antioxidatív hatású quercetin, amely egy év fagyasztás után is maradéktalanul fellelhető a fagyos zöldségekben. A normál hűtőszekrényes tárolás esetében ez az anyag már pár nap múlva is csupán 40 százalékban mutatható ki.