A 2004-ben indult honlap nyolc év alatt elérte az egymilliárd felhasználót. Míg 2009-ben az Egyesült Államok felnőtt lakosságának 47 százaléka használt valamilyen közösségi oldalt, ez mára már 69 százalékra nőtt, és egy átlagos napon felük meg is látogatja valamelyik ilyen felületet.
A Facebook kritikusai legtöbbször azzal érvelnek, hogy az oldal rengeteg időt emészt fel, és jelentős függőséget is okoz. A felhasználók a végtelenségig olvashatják rajta ismerőseik oldalait, nézegethetik fotóikat, játszhatnak online játékokat vagy chatelhetnek. Sokszor nem is veszik észre, mennyi időt töltöttek el a belépéstől számítva. A Pew kutatóközpont szerint a felhasználók már ráébredtek a bajra, és a megkérdezettek nagy része kevesebb időt tölt az oldalon, mint egy évvel korábban. A Facebook fiókkal rendelkezők negyede ráadásul azt tervezi, hogy 2013-ban még kevesebb időt fog az oldalon eltölteni.
Az oldal felhasználóinak 61 százaléka tartott már önkéntesen szünetet több mint egy hétre a közösségi oldal használatában. Ennek több oka is volt. A legtöbben (21 százalék) azért, mert más elfoglaltságaik miatt nem maradt idejük a közösségi kommunikációra. Minden tizedik megkérdezett számára érdektelen volt, ami az oldalon folyik, szintén ugyanennyien panaszkodtak a tartalmas kommunikáció hiányára. 9 százalékuknak elege volt a barátaik pletykáiból és „drámáiból”, és 8 százalékuk aggódott amiatt, hogy függőségbe került az oldaltól, és ezért választotta az ideiglenes távolmaradást.