Hosszú út vezetett azonban Sárváron a gyógyvíz megtalálásától a gyógyhellyé minősítés megszerzéséig: vagyis mind a fürdőt, mind a környező zöld területeket (9 hektáros tórendszer) és az Arborétumot is gyógyhellyé minősítették idén októberben. A város életében 1961-től van jelen a gyógyvíz, ekkor a kőolajkutatások során leltek rá a kétféle értékes vízre: a gyógymedencékben található víz 1200 méteres mélységből 43 Celsius-fokos, a másik pedig 2000 méterről 83 fokos hőmérsékleten tör a felszínre, ez utóbbinak fontos összetevője a nátriumklorid, a hidrogénkarbonát, a jód, a bróm, a fluor és még számos nyomelem. A gyógyvízre épülő idegenforgalom aztán az 1980-as évek elejétől erősödött meg. A már korábban megépült fürdő és kemping évi átlagban 160 ezer látogatót fogadott. Ám akkoriban a jelenlegi fürdő helyén még sportpálya volt. 1983-ban tették le a Danubius Termálszálló alapkövét. A szálló 1985-ben nyitott meg az osztrák–magyar idegenforgalmi együttműködés keretében.
A Gyógy- és Wellnessfürdő 2002-ben tárta ki kapuit, ezzel a város tovább erősítette pozícióját az egészségturisztikai piacon, és idegenforgalma is fellendült. A fürdő a színvonalas szolgáltatásainak köszönhetően 2004-ben – egyedülállóként – az Európai Királyi Fürdők Szövetségének (Royal Spas of Europe) tagjává vált (erről lásd keretes írásunkat), 2007-ben pedig elnyerte a EuropeSpa-med minőségi díjat, így 2008-ban a Magyar Fürdőszövetség Minősítő Bizottsága a legmagasabb, négycsillagos kategóriába sorolta. 2010-ben adták át a fürdő második ütemét, a 3 milliárdos fejlesztéssel igazi családi fürdővé vált a komplexum, látogatószáma 2011-ben elérte a 720 ezer főt. A látványos szabadtéri medencék, az izgalmas csúszdák önfeledt fürdőzést biztosítanak minden generáció számára. És ami valóban fontos, hogy a rossz idő sem ronthatja el a pihenést, hiszen a fedett családi fürdőszárny megannyi kalandot ígérő medencéi és a mesék világát idéző játszóháza ilyenkor is gondoskodnak az örömteli percekről. Igazán kellemes, hogy a gyógyfürdőrész és a családi fürdőszárny elkülönül, így a nyugalomra vágyók és a pancsoló, gyermekes családok egymást nem zavarva, egyaránt jól érezhetik magukat minden évszakban.
Másik büszkesége Sárvárnak a Nádasdy-vár épületegyüttese, mely nemcsak történelmi szempontból fontos elem: a város szívében magasodó kaputornyával és a várárkot átívelő boltíves hídjával a nemzeti örökség része is. A városnézést célszerű itt kezdeni, ugyanis a későbbiek során a vár pompás tájékozódási pontként szolgálhat. A lépcsőkön túljutva máris elénk tárul a vár díszterme, a hazai barokk egyik legimpozánsabb belső tere. A múzeum helyiségeiben tematikus kiállítások (történeti, nyomda- és térképtörténeti, iparművészeti) láthatóak. Az egyre bővülő huszárgyűjtemény pedig nemzetközi jelentőségű. A szabálytalan, ötszögű zárt belső udvarról közelíthető meg a városi könyvtár és a művelődési központ.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »