Első hallásra nagyon „földönkívülinek" tűnhet az ötlet, amit ez a Missouri állambeli egyetem képvisel, de őket igazolja, hogy 1906 óta siker koronázza a kezdeményezésüket. A rendszerrel már több díjat is elnyert az intézmény, többek között a Forbes magazin is a legjobb egyetemek közé választotta.
Az iskola alapvető célja, hogy adósságmentesen bocsássa útjukra a diákokat a diplomaosztó után. Mindezt úgy érik el, hogy gyakorlatilag nincs tandíj, vagyis inkább fokozatosan eltűnik az évek során. A diákoknak heti 15 óra munkát kell végezniük az egyetem számára, emellett pedig az intézmény több támogatást is nyert az államtól a tanulóknak. Ehhez jön még a diákok ösztöndíja, és máris megspórolták az amúgy 4 millió forintos tandíjat.
Az egyetem főleg a hátrányban lévőket kívánja támogatni ezzel a rendszerrel, habár a kívülállók számára szokatlan látványt nyújthat, amikor a másodéves diákok a munkaprogram keretén belül épp a ranchon fejik a teheneket. Vagy kenyeret sütnek és mosogatnak. Vagy a veteményeseket ápolják. Vagy az intézmény karbantartási és irodai munkáit végzik.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »