A társaság ugyanis az Európai Ifjúsági Parlament második magyarországi ülésére készül. A Sziget itt a dunai Horányt, az anyag pedig a készüléshez használt vaskos mappákat jelenti. Az Európai Ifjúsági Parlament (EIP) 1987-ben jött létre azzal a céllal, hogy a jövő nemzedékének lehetőséget biztosítson saját véleményének kifejtésére, illetve a kontinens sorsának alakítására. A „Fiatal Európa” elnevezésű program keretében állandó jelleggel működő projekt célja, a 16–22 éves korosztály vitakészségének fejlesztése és a nemzetközi szereplésük biztosítása, továbbá hogy bepillantást nyerhessenek az Európai Parlament működésébe, a döntéshozói folyamatokba.
Hazánk 2006 óta van jelen hivatalos delegáltakkal a szervezetben, a teljes jogú tagságot pedig 2007 novemberében sikerült elérni, amiben kiemelkedő szerepet játszott két ambiciózus fiatal, Kozma Tamás és Korvin Tibor. Mindketten még középiskolás éveikben kezdtek el gondolkodni a nemzetközi politikai folyamatokban való részvételről, ám ekkor Magyarországon még nem létezett megfelelő fórum. Amikor hallottak az Európai Ifjúsági Parlamentről, elhatározták, hogy addig járják az adminisztráció útvesztőit, amíg hazánkat is a szervezet hivatalos tagjává teszik. A jogi hátteret a Pillar Alapítványban találták meg, melynek azóta is állandó projektje az EIP hazai ülésének megszervezése. Bár a szervezet egyedülálló módon biztosít lehetőséget azonos érdeklődésű fiataloknak az uniós szakpolitika megismerésére, valamint a hazai és külföldi döntéshozókkal való találkozásra Magyarországon, egyelőre csak az Európai Bizottság „Fiatalok lendületben” elnevezésű programjának keretében kapnak hozzá támogatást.
„Az EIP támogatása nem csupán anyagi, sokkal inkább elvi és etikai kérdés, hiszen Magyarország pozitív külső megítélését és a nyugathoz való gyorsabb fölzárkózást segíti” – mondta el lapunk kérdésére Korvin Tibor, az EIP magyarországi koordinátora, hozzátéve, hogy a tehetséges fiatalok kineveléséhez itthon is szükség lenne a külföldről már jól ismert jótékonysági kultúra elterjedésére a vállalkozói szféra „beavatkozására”. Az EIP amúgy nem csupán formális szervezet, hiszen a nemzetközi ülések állandó látogatói az Európai Bizottság képviselői, akik a fiatalok által kidolgozott megoldási javaslatokat gyakran tárgyalási alapként kezelik a különböző jogszabálytervezetek vitáiban.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »