Ez egy véleménycikk.
Nyilván az amerikai politikát évtizedek óta jól ismerők tudják, hogy az ilyesfajta nyomásgyakorlások és befolyásolási kísérletek nem újkeletűek, és messze nem csak az Egyesült Államokat jellemzik. Mégis böki azért a magyar szabadságharcos lelkület csőrét, ha egy nagykövet szinte egyfajta helytartóként viselkedik az országban, hiszen ha a nyilvános felületeken ennyire merész a kommunikáció,
nyilván a színfalak mögött ennél még aktívabb az Egyesült Államok birodalmi gépezete.
Pártszimpátiától függetlenül fel kellene hördülni azon, hogy civil szervezeteken keresztül demokráciaféltő dollárszázezrek vándoroltak a választási kampányba, többek között olyan videók elkészülésére, amelyben azt sugallták a magyar polgároknak, mintha itt magatehetetlen idősek megverésével fenyegetőzve kényszerítenének ki szavazatokat a választáson. Jól ismert destabilizációs, és feszültségkeltő receptek ezek, holott feszültséget bőven kelt a színtiszta valóság is, csak hát épp nem akkorát, hogy a kormányt el akarja a társadalmi többség zavarni.
Az illetékes hatóságok tehát joggal vizsgálják a kampányba áramló pénzeket, de a választásokat követő nyomásgyakorlás ugyancsak komoly nemzeti szuverenitási és bizony nemzetbiztonsági kérdéseket vet fel. Magyarországnak szuverén joga eldönteni, hogy támogatja-e a skandináv országok NATO-csatlakozását (egyébként támogatja), ahogyan nemzetgazdasági érdeke az is, hogy a szabotázs akciók közepette garantálni tudja az energiabiztonsághoz szükséges gázszállításokat most szükségszerűen Oroszországgal.
Az amerikai nagykövetség Szijjártó Péter vonatkozó moszkvai útját közvetlenül összekötötte az ukrajnai játszótereken becsapódó orosz rakétákkal, mintha Magyarországnak bármi köze és felelőssége volna a kétségkívül elítélendő civilekkel szembeni támadásokkal.
Ezt a barbár háborút csak egy békekötéssel lehetne lezárni, amiben úgy néz ki, most az átlagembereken kívül egyik fél sem érdekelt.
Ugyanez az attitűd köszönt vissza David Pressman Twitter-üzenetében, amelyben Orbán Viktor bejegyzésére reagált. A miniszterelnök épp a napokban regisztrált Twitterre és joggal világított rá arra az igazságtalan és méltatlan helyzetre, hogy létezik az, hogy az Egyesült Államok volt elnökét, Donald Trumpot gyakorlatilag kiirtották a közösségi oldalakról. Az amerikai nagykövet a szólásszabadság alapvető kérdéseit félresöpörve azt javasolta, hogy Orbán keresgélje nyugodtan Trumpot tovább a platformokon, de addig is kövesse be Joe Biden jelenlegi elnököt. Majd hozzá tette: no pressure, hastag nyomásgyakorló.
Ezek után már nem összeesküvés-elmélet azt gyanítani, hogy az Egyesült Államok részéről komoly destabilizációs törekvés zajlik Magyarországon, ahogy ez megtörtént már számtalan alkalommal más országok esetében is.
Ennek sikeressége pedig politikai oldaltól függetlenül, egy magyarnak sem lehet érdeke.
A Hetek 25 éve küzd a magzatgyermekek védelméért, áll ki a természetes családok mellett, valamint a hit és szólás szabadságáért. Ha számodra is fontosak ezek az ügyek, legyél te is a támogatónk!