Tippek a kert öntözéséhez (x)
Tippek a kert öntözéséhez (x)

www.hydroking.hu

2024. 08. 15.
A szobanövényeknek, gyepnek, dísznövényeknek is megvannak a saját öntözési igényei. Sok esetben a túl sok víz ugyanolyan káros lehet, mint a túl kevés. Épp ezért legyünk tisztában az egyes növények igényeivel.

Ez egy PR cikk

Öntözés szivattyúval

Egy locsoló szivattyú kényelmes megoldást jelenthet az öntözés során. Ilyen magas minőségű termékeket találunk a HYDROKING-nél. Önfelszívó szivattyúkat, kútba helyezhető búvárszivattyúkat éppúgy forglamaznak, mint hidrofor tartályt és szivattyúvezérléseket.

Az önfelszívó változatok voltaképp száraz beépítésű szivattyúk, melyek egy külön csővezetéken keresztül szívják fel a vizet egy tartályból vagy magából a kútból. A maximális mélység ebben az esetben 7 és 9 méter között van. Kedvező áron érhetők el, de ha 9 méternél több az üzemi vízszint, akkor a búvárszivattyú lesz a jobb megoldás.

Önfelszívó szivattyúk típusai

Többféle típust különböztethetünk meg az önfelszívó szivattyúk között, ezeknél mind fontos a száraz, páramentes környezet. Épp ezért javasolják a gépészeti helyiségbe való telepítést. A JET szivattyúk kedvező áron kaphatók, viszont zajosabbak, mint a többi termék. Van ennek egy olyan verziója is, mely gázos vizek szivattyúzására alkalmas.

Öntözés - csak óvatosan

Az öntözés előtt mindig ellenőrizzük a növények címkéit, vagy nézzünk utána az interneten, hogy mennyi az egyes fák, bokrok, virágok vízigénye! Ha egy növény száraznak, fonnyadtnak tűnik, azonnal öntözzük meg! Előtte azonban ellenőrizzük a talajt, gyakran a növények azért tűnnek kiszáradtnak, lankadtnak, meg túlöntözték őket!

Ha a talaj száraz, akkor eljött a locsolás ideje. Ezt akár az ujjunkkal is megérezhetjük, ha bedugjuk a földbe körülbelül öt centiméter mélyen. Vannak növények, például a szukkulensek, kaktuszok, melyek szárazságtűrők, ezeket jóval ritkábban kell meglocsolni.

A szükséges vízmennyiség mindig a növény típusától, méretétől, korától és a helyi éghajlattól függ. A talaj típusa szintén meghatározó tényező az öntözés mennyiségét illetően. A magasabb homoktartalmúból sokkal gyorsabban elszivárog a víz, mint az agyagosból, ezért itt gyakrabban kell öntözni. Ezen kívül a már idősebb növények sokkal szárazságtűrőbbek, mint a fiatal palánták, melyeket többször kell locsolni.

Locsolás reggel és bőségesen

Érdemes a növények tövéhez irányítani a vizet, így a leghatékonyabb. A fák gyökérrendszere szélesebb területen helyezkedik el, a teljes lombkorona alatt, azonban itt is a gyökérzet közepén kell kezdeni az öntözést. A legjobb időpont pedig a kora reggeli órákban van, ilyenkor a növény még naplemente előtt fel tudja használni a nedvességet. Ha este locsolunk, a víznek nincs ideje felszívódni vagy elpárologni, ami elősegítheti a gombásodást vagy a rothadást.

Sokkal jobban járunk, ha ritkábban, de alaposabban locsolunk, mintha sűrűn, de felszínesen, épp csak átnedvesítve a talaj felső pár centiméterét. A víznek ugyanis el kell érnie a gyökerekhez, elősegítve azoknak a mélyebbre terjedését.

 

(Fizetett PR cikk)

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | info@nmhh.hu | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: hetek@hetek.hu. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!