Az írás megmarad elnevezésű ünnepi előfizetői akciónkban a nyomtatott és online hetilap előfizetéssel a több mint száz nyeremény mellett EGY VADONATÚJ AUTÓT lehet nyerni. Részletek és a teljes nyereménylista itt: www.hetek.hu/elofizetes
A magyar néplélek depresszióra, panaszkodásra, önsajnálatra való hajlamáról dalok, versek szólnak, kis túlzással állítva kultúránkban még a szórakozás sem lehet önfeledt, hiszen ahogy a mondás tartja: „Sírva vigad a magyar.” A borongós közhangulat és időjárás, a folyamatosan emelkedő árak és a koronavírus-járvány szűnni nem akaró legújabb hírei nem szolgáltatnak túl sok okot a helyzet javulására. Akiknek munkájuk szezonálisan a nyári időszakhoz kötődik, például mezőgazdaság, turizmus és egyéb területek, számukra anyagi szempontból is kritikussá válik a téli időszak. Éppen ezért érdemes az utolsó téli hónapokban figyelni magunkra – és egymásra –, hogy alávetjük-e magunkat a panaszkodásnak, engedjük-e, hogy rokonunk, munkatársunk általános rosszkedve átragadjon ránk, vagy változtatunk szemléletünkön.
Az ENSZ legutóbbi „Világ Boldogság Jelentése” (World Happiness Report) adatai szerint van okunk némi bizakodásra. Míg 2018-ban még 69.-kek voltunk a rangsorban, 2020-ban a 153 vizsgált ország közül Magyarország már az 53. helyen végzett. Az élen járók a fejlettebb országok közül kerültek ki, 3. éve töretlenül az első Finnország.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »