A Nemzeti Klímaközpont közleménye szerint a két hónapos kánikula az eddigi leghosszabb aszályos időszak az országban.
A Jangce-folyó vízszintje jelenleg rekord alacsony, egyes területeken pedig az átlagos csapadékmennyiségnek kevesebb, mint fele esett. Emiatt a vízerőművekben tárolt víz mennyisége akár a felére is lecsökkenhet.
Ugyanakkor a klímaberendezések iránti kereslet jelentősen megnőtt, ami rendkívüli nyomás alá helyezte az áramszolgáltatókat.
Szecsuánban és a szomszédos tartományokban a hőmérséklet meghaladta a 40 °C-ot, így a kormányhivatalokban dolgozókat például arra kérték, hogy lehetőség szerint a lift helyett használják a lépcsőket, és a klímaberendezéseket ne állítsák 26 °C-nál alacsonyabb hőmérsékletre.
De ezen kívül lakosok millióit sújtotta a hőségen túl az áramszünet is bizonyos tartományokban, ami akár három óráig is eltartott.
Emiatt a gyárak is kénytelenek voltak leállítani a termelést, azért, hogy az áramot a rendkívüli intézkedések miatt a háztartások áramellátására tudják fordítani.
A felhőzet hiánya ráadásképpen némely térségben azt is megakadályozta, hogy a vegyi anyagot szállító rakéták segítségével mesterséges esőzést idézzenek elő.
Az illetékes szervek ugyanis amellett döntöttek, hogy a Jangce-folyó mellett húzódó tartományokban speciális rakéták segítségével csinálnak esőt.
(BBC/Hetek)