Mit kell tudni a probiotikumokról a kutyák esetében? (x)
Mit kell tudni a probiotikumokról a kutyák esetében? (x)

www.kutyakajas.hu

2025. 02. 10.
A felelős állattartás jegyében sok témáról lehetne beszélni, ami a nevelés mellett kiterjedhet arra is, hogy milyen készítményekkel érdemes támogatni a szervezetüket. Itt pedig fontos elkülöníteni a külső és a belső védelmet.

Ez egy PR cikk

A Kutyakajas.hu Webáruház Frontpro tablettáival sokat tehetünk a kullancsok és a bolhák ellen, amik a bunda alatt lapulhatnak, de a bélflóra megfelelő védelme is kiemelt szerepet kaphat időnként.

Ez az írásunk most ez utóbbi területen segítheti a gazdik életét, ami a négylábú barátok szervezete számára elengedhetetlen. Nem nehéz elveszni a piacon kapható készítmények között, de ami ennél is fontosabb, hogy tudjuk, melyiknek mi a szerepe.

Mi a különbség a probiotikum és a prebiotikum között?

Az embereknél már megszokott fogalom mindkettő, ami jellemzően az antibiotikum-kúra után esedékes. Ez a bundás családtag esetében egy kicsit másképp értendő, mert nem csak akkor lehet erre gondolni, amikor egy bakteriális fertőzésen átesett a kutyusunk és erős gyógyszereket kapott.

A bélflóra érzékeny egyensúlyára mindig figyelni kell, ami nagyon könnyen felborulhat. Persze itt hatalmas szerepet kap az is, hogy házi kosztot soha nem adunk nekik. Ettől függetlenül viszont a probiotikumok szedése nagyon fontos, hogy az egyensúly fennmaradjon.

A prebiotikumok pedig úgy kerülnek a képbe, hogy azoknak a jótékony baktériumoknak, amik a bélflórát egyensúlyban tartják, szintén szükségük van megfelelő tápanyagra. Ezt a szerepet töltik be a prebiotikumok, amik a hasznos bacik aktivitását és szaporodását segítik.

Miért lehet fontos a kutyusnak a probiotikum?

Kevesen tudják, de az immunrendszer nagy része a belekben rejlik, ezért fontos megőrizni a bélrendszer egészségét. Ebben kap hatalmas szerepet a pro-, és a prebiotikum, ami segít fenntartani az érzékeny egyensúlyt odabent.

A legismertebb probiotikum törzsek a bifidobaktériumok és a lactobacillusok, amik elősegítik a bélrendszer normál működését. Ez a megfelelő közeg pedig nagymértékben hatással van az immunrendszerre is, ami pedig számos esetben megfelelő védelmet adhat a kutyus szervezetének.

A jótékony bacik alapvetően a bélrendszer részét képezik, de nagyon sok minden hatással lehet a növekedésükre és a szaporodásukra. Ennek megfelelően a pusztulásuk esetén gondoskodni kell arról, hogy pótoljuk ezt a veszteséget. Így védhetjük a kutyusunkat és támogathatjuk a szervezetének működését.

Alkalmazási tippek gazdiknak

A legfontosabb tippünk, hogy kizárólag kutyák számára kifejlesztett készítményeket adjunk a házi kedvencnek, mert másra van szüksége, mint nekünk. Alapvetően az egészséges ebeknek is adhatunk rendszeresen probiotikumokat és prebiotikumokat.

A legideálisabb, ha mindkettőt egyidejűleg megkapja a szőrgombóc, mert így biztosítható a legmagasabb fokú védelem. Jellemzően akkor van ennek nagy szerepe, ha valamilyen emésztési problémával küzd, de egészséges kutyus számára is hatalmas segítség.

Ne csak akkor gondoljunk rá, ha baj van, hanem “békeidőben” is adjuk rendszeresen.

 

(Fizetett PR cikk)

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | info@nmhh.hu | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: hetek@hetek.hu. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!