Aznap este, mielőtt Jeffrey Epstein 2019 júliusában visszarepült Párizsból New Yorkba, felhívta öccsét, Markot. A pár 15 évvel korábban, édesanyjuk halála óta csak alkalmanként tartotta a kapcsolatot, és ez volt az utolsó alkalom, hogy beszéltek. Mark Epstein azt állítja, hogy bátyjának fogalma sem volt arról, hogy letartóztatják, amikor a New Jersey-i Teterboróban leszállt a repülőgépéről. Azt hitte, hogy Alex Acosta államügyésszel kötött 2007-es vádalku értelmében mentességet kapott a szövetségi büntetőeljárás alól, amikor bűnösnek vallotta magát kiskorúak felbujtásának vádjában.
Alig egy hónappal később Jeffrey Epsteint holtan találták egy manhattani börtöncellában. A hatóságok szerint annak ellenére végzett magával, hogy akkoriban pszichológiai megfigyelés alatt állt egy öngyilkossági kísérlet után.
Mark Epstein nem fogadja el az igazságügyi minisztérium jelentését, amely a börtön tisztviselőit hanyagságban, kötelességszegésben és a munkateljesítmény nyílt elmulasztásában találta bűnösnek, de azt mondta, hogy nem talált bizonyítékot arra, hogy a halála bármi más volt, mint öngyilkosság.
"Szeretném, ha teljes körűen kivizsgálnák a halálát. Ha megnézzük az összes bizonyítékot, beleértve a boncolást, a holttestéről készült fényképeket, a szaros igazságügyi minisztériumi jelentést, amely tele van pontatlanságokkal,
egyáltalán nem juthatunk arra a következtetésre, hogy ez öngyilkosság volt"
- mondta.
Jeffrey Epstein szexuális, politikai és pénzügyi korrupciója tönkretett életeket és hírnevet hagyott maga után.
Mark Epstein azt mondja, hogy szerinte egy másik fogoly is bejuthatott a bátyja cellájába, és megölhette őt, és azt mondták neki, hogy nem minden cellaajtó volt zárva azon az éjszakán. De a cellatársak, akiknek rálátásuk lehetett Epstein cellájának ajtajára, azt mondták, hogy nem láttak senkit bemenni, az igazságügyi minisztérium jelentése szerint. Az Epstein cellájának ajtajára néző kamera nem rögzített felvételeket azon az éjszakán.
"A kérdés az, hogy ki ölette meg őt?"
- mondta.