Ez egy PR cikk
Ez nem más, mint a profi öntözőrendszer kiépítése, ami hatalmas terhet vesz le a vállunkról,elvégre nem kell a slaggal vagy a locsolókannával végigjárnunk a területet. Helyette csak annyi a dolgunk, hogy megnyomunk egy gombot. Sőt sok esetben még erre sincs szükség, mert a rendszerek már programozhatóak.
Amennyiben a megfelelő alkatrészeket, elemeket keresed, akkor a Szomszedkert öntözőrendszer menüpontjában megtalálod őket. Ha pedig vásárlás előtt még olvasnál arról, hogy mit kell tudnod a kiépítésről, akkor ez a cikk most neked szól.
Először is elmondjuk, hogy mik az első lépések, majd arra is kitérünk, hogy milyen elemek kellenek a rendszer összeállításához. Végül pedig felhívjuk a figyelmedet egy fontos dologra is, amiről nem szabad elfeledkezned.
Mielőtt bármit is eldöntenél, alaposan fel kell mérned néhány dolgot. Első körben át kell gondolnod, hogy milyen növényfajtákat szeretnél öntözni, és persze a területet is fel kell térképezned. Tudnod kell, hogy mekkora az alapterülete, a formája, milyen a szabdaltsága. Ezek az információk ugyanis fontosak lesznek a zónák számának meghatározásakor, illetve az öntözőrendszer elemeinek kiválasztásakor.
Az öntözőrendszer több elemből épül fel, éppen ezért van néhány alkatrész és kiegészítő, ami mindenképp kelleni fog. A csövek, illetve a szalagok biztosítják a víz megfelelő haladását, a szórófejek pedig lehetővé teszik, hogy kijusson a rendszerből.
Ezekre tehát feltétlenül szükség van. Ugyanúgy, ahogy azokra az idomokra, illetve csatlakoztató elemekre is, amikkel a csövek elágazásait, irányváltásait tudod kialakítani. A csöveket pedig végelzárókkal tudod lezárni a megfelelő helyen.
Ha programozható rendszert szeretnél kiépíteni, akkor be kell szerezned egy vezérlőegységet is. Ez tulajdonképpen az “agy”, amibe be tudod táplálni az öntözési programokat. Be tudod állítani például, hogy mikor induljon el, illetve mikor álljon le az öntöző.
Nagyon fontos, hogy az öntöző csak annyi vizet használjon fel a működéshez, amennyit feltétlenül muszáj. Ennek érdekében márkás elemekből építsd fel, azok ugyanis garantálják a vízhatékonyságot is. Ha pedig biztosra szeretnél menni, akkor egy esőérzékelővel is fel tudod szerelni. Így amikor eső várható, akkor lezár a rendszer, ami azt jelenti, hogy nem indul el feleslegesen.
Ugye, hogy nem is olyan bonyolult az automata öntözőrendszer kiépítése? Csak néhány fontos dologgal kell tisztában lenni a telepítéshez. Mindenekelőtt azzal, hogy milyen elemek kellenek hozzá, illetve azokat hol érdemes megvásárolni.
(Fizetett PR cikk)