Ezeken a meccseken múlhat a magyar válogatott továbbjutása
Elő a számológépekkel

forrás: MLSZ.hu

2024. 06. 24.
Több lehetséges forgatókönyv révén is ott lehetünk az egyenes kieséses szakaszban az Európa-bajnokságon.

Férfi A-válogatottunk óriási küzdelemben 1-0-s győzelmet aratott Skócia ellen az Európa-bajnokság csoportkörének harmadik fordulójában. Az utolsó mérkőzésen szerzett három pont azt jelenti, hogy a nemzeti tizenegynek esélye van arra, hogy ott legyen a kontinenstorna nyolcaddöntőjében. A továbbjutáshoz az alábbi feltételeknek kell teljesülnie.

A hat kvartettből a csoportelsők és a csoportmásodikak automatikusan kvalifikálják magukat a legjobb tizenhat közé, hozzájuk csatlakozik a négy legjobb csoportharmadik. Ahhoz, hogy a magyar válogatott az utóbbi kategóriába essen, legalább két csoportharmadiknál jobb eredménnyel kell zárnia a csoportkört. A B csoport harmadikját akkor előzhetjük meg, ha Spanyolország nem kap ki Albániától, és Olaszország is legalább egy pontot szerez Horvátország ellen. Ebben az esetben Albánia és Horvátország 2-2 ponttal zárna, így semmiképp sem előzné meg a mieinket.

A C jelű négyesben akkor végezhet háromnál kevesebb ponttal a harmadik, ha Anglia legyőzi Szlovéniát (ebben az esetben a dán-szerb találkozón bármilyen végkimenetel kedvező számunkra).

Ha az F csoportban Portugália nem marad alul Georgiával szemben, míg Csehország nem veri meg Törökországot, szintén kevesebb ponttal zár a harmadik helyezett.

Az E csoportban minden együttesnek 3 pontja van, de ha az ukránok legalább két góllal kikapnak a belgáktól, Románia pedig legyőzi Szlovákiát, akkor Ukrajna lesz a harmadik, a gólkülönbsége pedig mínusz 4 lesz, míg a mieink gólkülönbsége mínusz 3, vagyis ebben az esetben mi leszünk jobbak az összehasonlításban.

Ha e négy csoportból kettőben az eredmények kedvezően alakulnak, a magyar válogatott a nyolcaddöntőben folytathatja az Európa-bajnokságon.

„Szoboszlai nem százszázalékos”

„Nem hiszem, hogy valaha lett volna könnyű győzelmem fontos meccseken. Bulgáriában az utolsó pillanatban jutottunk ki az Eb-re egy öngóllal. Semmit nem veszek már készpénznek" - mondta az 59 éves Rossi a drámai győzelemről. "A korom miatt nem feltétlenül veszek részt a következő Eb-n, ezért örülök különösen az első győzelemnek. Eddig egy siker mellett két döntetlen és három vereség a mérleg, ami nem a legjobb, de most boldog vagyok".

Rossi azt is elárulta, hogy a csapatkapitány Szoboszlai Dominik nem százszázalékos, ugyanis kisebb izomfájdalmai vannak, emiatt a szerdán a németektől elszenvedett vereség óta nem edzett.

"Sorozatkezelésen van túl, egyáltalán ennek köszönhetően játszhatott végül, de jelenleg nélküle nincs magyar csapat.

Le akartam cserélni, mert fáradtnak tűnt, de ő az a futballista, aki mindig veszélyes tud lenni a meccs bármelyik fázisban" - beszélt a Liverpool légiósáról Rossi.