A beszélgetésen szó esik többek között arról, hogy Ceglédi a naptáron kívül mi alapján dönt arról, hogy egy megszólalás valahol belefér vagy sem? Például
lehet-e kizáró ok az, bármely oldalon, ha valaki mások – akár politikusok, vagy közszereplők – személyiségét súlyosan sértő kijelentéseket tesz?
Arról is szó esik, hogy honnan lehet megtudni, mi is az aktuális igazodás? Persze mindenkinek joga eldönteni – főleg, ha nem politikus, vagy fizetett köztisztviselő –, hogy elfogad-e egy meghívást vagy sem, de van, amikor kívülről akarják ezt eldönteni. Ahogy Ceglédi fogalmaz a posztjában,
„megint téma az ellenzékileg független újságírási minőségbiztosítás, hogy kinek hova szabad bemenni”.
Az elemző a bejegyzésében azt is leírja, hogy milyen kontraproduktív politikai szempontból a kirekesztés, listázás, amivel a tények alapján nehéz lenne vitatkozni.
De mi van akkor, ha az adott oldal elvhű törzsközönsége tényleg nem akar kritikus vagy disszonáns hangokat hallani? Akkor is meg kell próbálni kibillenteni őket a komfortzónájukból?
A teljes beszélgetést itt tudja meghallgatni (Elnézést kérünk az internetkapcsolat bizonytalansága miatti gyengébb kép- és hangminőségét, reméljük a tartalom mindenkit kárpótol):
(Hetek)
25 éve együtt - A Hetek jubileumi előfizetői akciójában a nyomtatott és online hetilap csomagra előfizetők között több mint 100 nyereményt sorsolunk ki. A fődíj egy Toyota Aygo X személyautó. Részletek a hetilapban és a hetek.hu/elofizetes oldalon.