Amit az állkapocsízületi problémákról és kezelésükről tudni érdemes (x)
Amit az állkapocsízületi problémákról és kezelésükről tudni érdemes (x)

www.delikinika.hu

2022. 11. 16.
Napjainkban egyre növekszik az állkapocsízületi problémával küzdők száma. Gyakran nem is gondolunk bele, hogy a panaszok mögött efféle okok állhatnak. Ennek a területnek a diszfunkciója számos tünettel járhat. Az alábbiakban ezt a témakört érintjük!

Ez egy PR cikk

Milyen panaszok utalhatnak állkapocsízületi problémára?

A leggyakrabban tapasztalható tünetek közé tartozik például a fülzúgás, fülcsengés, arcba sugárzó fájdalom, homályosabb, tompább látás, migrén, halántéki tájra sugárzó fájdalom, és nyelési nehézség.

Tulajdonképpen nagyon sokszínű lehet az ebből adódó fájdalomérzet, a területét tekintve lehet tarkótáji, nyakba sugárzó, rágóízületi fájdalom egyaránt. Sokan beszélnek kattogó, ropogó hang észleléséről is.

A háttérben meghúzódó okok pontos feltárásában segít a CMC Déli Klinika egyéni gyógytorna szakrendelése, ahol megállapítják a rendellenességeket, ezután kezelési javaslatot is kaphatunk. Akár speciális gyógytorna is szükségessé válhat.

A fent említett panaszok nagyon sokfélék, és jelentősen nehezítik a mindennapi feladatok elvégzését. Már az életminőség romlásának bekövetkezése, valamint az állapot súlyosbodása előtt fontos a mihamarabbi kivizsgálás, és az ajánlott terápia megkezdése.

Milyen okok vezethetnek a tünetek megjelenéséhez?

Az állakpocsízületet érintő problémák javarészt hosszabb folyamat során alakulnak ki. A szervezet a végsőkig igyekszik megoldani a fennálló gondot, de a jelzések révén a tudomásunkra juttatja, hogy valami még sincs rendben.

Bizonyos hétköznapi cselekvések növelhetik az állkapocsgondok megjelenésének esélyét. Ilyen például a gyakori rágógumizás, a fogszorítás, az éjjeli fogcsikorgatás, a kemény magvak rendszeres fogyasztása, a rossz üléspozíció, a nem megfelelő fejtartás.

A stresszt ez esetben sem szabad kihagyni a sorból, hiszen a folyamatos feszültség és idegeskedés még inkább indukálhatja a fogcsikorgatást, kezdve a tudatos napközbeni fogszorítástól, egészen az éjszakai tudattalan, erőteljes csikorgatásig.

Nagyobb figyelmet kell fordítani az ideálisabb munkaergonómiára, a monitor legyen megfelelő magasságban és pozícióban, a munkához optimális széket válasszunk, ügyeljünk a helyes fejtartásra is. Ezek be nem tartása mind növelheti az állkapocsproblémák megjelenésének a rizikóját.

Mit tehetünk ennek megoldásaként?

Keressünk fel egy gnatológust, aki segít feltárni a problémát, illetve meghatározni az optimális kezelési tervet. A terápia része lehet például sínkezelés, fogszabályozás, szájsebészeti eljárás, fogászati beavatkozás. Konzervatív terápia gyanánt pedig számításba jöhet a gyógytorna is.

Az állkapocsízületi gyógytorna keretében a szakember felhívja a figyelmet életmódbeli változtatásokra, rossz szokások elhagyására, ugyanakkor egyszerű gyakorlatokat is megtanít, melyek a későbbiekben bármikor alkalmazhatók. Különösen stresszesebb, nehezebb időszakokban.

 

(Fizetett PR cikk)

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | info@nmhh.hu | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: hetek@hetek.hu. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!