Képbe hozzuk! A Hetek előfizetői akciójában a 90 nyeremény mellett a fődíj most egy Toyota Aygo X személyautó. Részletek a hetilapban és a hetek.hu/elofizetes oldalon.
Még 2011-ben Izrael több mint ezer elítélt terrorista szabadon bocsátásáról állapodott meg 2006-ban a Hamász gázai terrorszervezet által elrabolt izraeli katonáért, Gilad Salitért cserébe. Az akkor kiszabaduló terroristák számos tagja, köztük a Hamász jelenlegi vezetője, Jahja Szinvar is központi szerepet játszott az október 7-ei, 1400 dél-izraeli civil elleni brutális mészárlásban, nemi erőszakban, darabolásban, élve elégetésekben, és 240 ártatlan lakos fogságba hurcolásában. Izrael ismét borzalmas dilemmával szembesült: egyfelől mindent meg kell tennie annak érdekében, hogy hazahozzon minden izraeli és többes állampolgárságú túszt, másfelől a terroristák elengedésének politikája a további terrorizmust és újabb izraeliek elrablását bátoríthatja.
Bár a háború kezdete óta Benjamin Netanjahu miniszterelnök és az izraeli katonai vezetés következetesen azt képviselte, hogy semmiféle tűzszünetre vagy egyezségre nem hajlandóak a Hamásszal, hiszen az maga az ISIS, a terroristákkal nem lehet tárgyalni, a tűzszünet lehetővé tenné a terrorszervezet ismételt felfegyverkezését, és a túszokkal kapcsolatosan is a mindent vagy semmit elve érvényesült, másfél hónap után mégis más döntés született, röviddel azután, hogy a palesztin Iszlám Dzsihád közzétette, hogy egy 77 éves túszuk, Hanna Katzir állítólag orvosi komplikációk következtében elhunyt.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »