Megjelent a Hetek Képbehozó magazinja, Keresztünk – Nyugaton a helyzet változó címmel. Benne európai gyülekezetvezetők, meghurcolt keresztények, ismert bibliatanítók világítanak rá arra, hogyan változott meg a hívők megítélése nyugaton. A kiadvány 4990 Ft helyett 3490 Ft a hetek.hu/konyvek oldalon.
Sokáig úgy hittük, hogy a keresztényüldözés inkább csak a Távol-Keletre vagy az afrikai országokra jellemző, míg a zsidósággal szembeni gyűlölet pedig az iszlám világot fertőzi meg. Most azonban azt tapasztalni, hogy nyugaton is egyre erősödnek ezek a trendek. Persze nem szabadna meglepődnünk, hiszen
Jézus erre is jó előre figyelmeztetett.
Közel kétezer évvel ezelőtt Jeruzsálemben az Olajfák hegyén, éppen a Templom-heggyel átellenben, a Názáreti részletesen és hosszan beszélt a tanítványainak arról, hogy mi minden történik majd a világkorszak végén.
Nemcsak az egymást érő válságokról ejtett szót – a háborúkról, gazdasági krízisekről, járványokról, etnikai konfliktusokról, hanem arról is, hogy milyen jogi korlátozásokban, lejárató kampányokban, üldöztetésekben lesz része azoknak, akik Őt követik.
Jézus persze nem megfélemlíteni akarta a benne hívőket, hanem sokkal inkább felkészíteni őket arra, hogy ne ijedjenek meg a nehézségektől, hanem bátran vegyék fel a keresztény léttel járó keresztet, és hirdessék azokat az igazságokat, amelyeket Ő is hirdetett.
Erről szól a Hetek legújabb kiadványa, a Képbehozó, amely most 144 oldalon dolgozza fel a nyugaton változó helyzetet, már ami a keresztények megítélését és korlátozását illeti.
Európai és amerikai gyülekezetvezetőkkel beszélgettünk az őket ért korlátozásokról, keresztény jogvédőkkel az egyre abszurdabb bírósági perekről, de találhatnak interjút a kiadványban Päivi Räsänen finn képviselő asszonnyal, akit egy Pál apostol-idézet közzétételéért citáltak bíróság elé, vagy Billy Graham fiával és unokájával, Franklin és William Grahammel is.
A Hetek-olvasók számára nem ismeretlen Ruff Tibor teológus, Hack Péter jogászprofesszor vagy Grüll Tibor ókortörténész személye és munkássága sem, velük is beszélgettünk a keresztényeket ért üldözés bibliai, jogi és történelmi vonatkozásairól.
De mesélnek a kiadványban olyan hithősök is, akik a kommunizmus alatt vállalták a kockázatát az evangélium hirdetésének és terjesztésének, ahogyan a modern kor ellenállói is, akik nyugaton kell, hogy vállalják ugyanezt évtizedekkel a kommunista rendszer összeomlása után.
Ez a tematikus magazin nemcsak képbe hoz, ahogyan a neve is mutatja, de bátorítást is ad, hogy milyen évezredek óta tartó nemes küzdelembe állnak bele mindazok, aki nem félnek, hanem bátran megvallják a nyilvánosság előtt is azokat az igazságokat, amelyek minden embertársunk számára a megmenekülést és megváltást jelentik egy egyre sötétebb világban.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »