A náci Németországból az Egyesült Államokba menekült amerikai zsidó diplomata, stratéga és külpolitikai tanácsadó, Henry Kissinger még százéves kora ellenére is fajsúlyos tényező a világpolitika színfalai mögött. Bár több szívműtéten van túl, hallási nehézségekkel küszködik és egyik szemére vak, továbbra is napi 15 órát dolgozik. A CBS amerikai televíziócsatornának adott legutóbbi interjúja szerint példátlan politikai tapasztalata, valamint az őt övező nimbusz akkora, hogy amennyiben felhívná Hszi Csin-ping kínai elnököt vagy Putyin orosz elnököt, hogy tanácsot adjon külpolitikai kérdésekben, nagy valószínűséggel ma is felvennék neki a telefont.
Kissingert, aki fénykorában Nixon és Ford elnöksége alatt az Egyesült Államok külügyminisztereként és nemzetbiztonsági tanácsadójaként keverte a lapokat, az amerikai politika mindkét oldalán, illetve a főáramú médiában is rendre celebként ünneplik, ugyanakkor az elmúlt években megerősödtek azok a hangok is, melyek szerint nem jobb bármely más háborús bűnösnél. Tanácsai milliók, sőt milliárdok életét befolyásolták, befolyásolják mind a mai napig.
Most mindenkinek, aki előfizet a Hetek nyomtatott verziójára, online előfizetést is ajándékozunk, amivel már csütörtökönként olvasható a friss újság és a teljes archívum is elérhető! Részletek a Hetekben és a https://www.hetek.hu/elofizetes oldalon.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »