Az Egyesült Államok kormánya hétmilliárd forintnak megfelelő összeget szán arra, hogy „fenntartsa a demokráciát” Közép-Európában.(Fotó: AP / Greg Nash)
Samantha Power látogatásával kapcsolatosan világossá tette, aggódnak a dolgok magyarországi állása miatt. Budapesten többek között találkozott a magyar civil társadalom képviselőivel, újságírókkal, az LMBTQ-közösség tagjaival, majd Varga Judit igazságügyi miniszterrel és Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszterrel is tárgyalt. Sajtótájékoztatóján kijelentette: az Egyesült Államok kormánya mintegy hétmilliárd forintnak megfelelő összeget szán arra, hogy „fenntartsa a demokráciát” Közép-Európában.
Számos külföldi kormány vádolja régóta a USAID szervezetet azzal, hogy valójában a rendszerváltásokat, rezsimdöntéseket elősegíteni kívánó Központi Hírszerzési Ügynökség vagy hasonló szervezetek állnak tevékenysége mögött. Bár az érintettek következetesen tagadnak, számos tény és botrány látszik alátámasztani az állításokat.
A Foreign Policy magazin a USAID-del kapcsolatban világossá teszi, noha világszerte a humanitárius segélyek folyósításáról ismert, a szervezet hosszú múltra tekint vissza a hírszerzési munka és a segélyezettek belpolitikájába való beavatkozás terén. Az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynökségét 1961-ben azért hozták létre, hogy segítsen az USA-nak a szegény országok polgárait megnyerni polgári akciókon, gazdasági segélyeken és humanitárius segítségen keresztül. Peter Kornbluh, az Egyesült Államok Nemzetbiztonsági Archívuma Kuba dokumentációs projektjének igazgatója a New York
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »