Hosszú évek óta kering a köztudatban egy azóta már megcáfolt, de mégis beszédes anekdota Henry Kissingertől, aki a történet szerint egyszer a következő kérdést tette fel: „Kit hívjak, ha Európával akarok beszélni?” Többen reménykedtek abban, hogy az Unió egy ponton eljut majd odáig, hogy elnöke és külügyminisztere lesz, akikkel majd közvetlenül tárgyalhat például az amerikai elnök és külügyminiszter. Most, legalábbis a Politico forrásai szerint Ursula Von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke aktívan dolgozik azon, hogy központosítsa a hatalmat, és ezzel egyre többek felháborodását váltja ki a blokkon belül.
Angela Merkel pártfogoltja 2019-ben lett az Európai Bizottság (az Európai Unió döntés-előkészítő, végrehajtó, döntéshozó, ellenőrző és képviseleti szerve) első női elnöke, miután az Európai Parlamentben az úgynevezett Spitzenkandidat rendszert (melynek keretében egy páneurópai párt által megnevezett jelöltek egyike kaphatja meg a posztot) előnyben részesítők ellenvetései ellenére katapultált a posztra Emmanuel Macron segítségével.
Von der Leyen rendhagyó módon a Berlaymont EU-székház 13. emeletén levő irodája mellett egy tágas hálószobát alakíttatott ki egy egykori mosodából, ahol azóta is rengeteg időt tölt. Sokan panaszkodnak arra, hogy többek között ez is vezetett ahhoz, hogy bunker mentalitással kormányoz, csupán tanácsadók szűk csoportjának segítségével.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »