A When Harry Became Sally. Responding to the Transgender Moment (Mikor Harryből Sally lett: Válasz a transzgender pillanatra) című könyv 2018-ban jelent meg (az 1989-es Harry és Sally című romantikus filmre utalva). Szerzője, Ryan T. Anderson, a konzervatív The Heritage Foundation munkatársa a transznemű gondolkodást vette célba, és olyan emberek történeteit gyűjtötte össze, akik megbánták nemváltó műtétüket.
A könyv kritikus hangvételű, konzervatív szemszögből íródott, de nem gyalázkodó, hanem érvekkel és példákkal alátámasztott. Elismerően nyilatkozott róla a John Hopkins Hospital egykori pszichiáter-főorvosa, a New York University pszichológiaprofesszora, a Columbia Medical School orvosetikai tanára, a Harvard jogi karának egy professzora, valamint egy oxfordi jogfilozófus. Annak ellenére, hogy akadémiai intézmények tagjai is nagyra értékelték az égető témával foglalkozó könyvet, az Amazon jobbnak látta eltávolítani kínálatából, arra a hamis állításra hivatkozva, hogy a mű az LMBT identitást mentális betegségként állítja be.
A cenzúra korántsem új keletű: az Amazon, és Big Tech társai (Facebook, Twitter, Google stb.) már régen felhagytak annak színlelésével, hogy a szólásszabadság pártján állnak. Vagyis az Amazon esetében ez azt jelenti, hogy felhagy olyan kiadványok árusításával, melyekben „kifogásolható tartalom” található.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »