A balos Haaretz hasábjain valóságos ódát zengenek Herzog megválasztása kapcsán. A lap szerint, ha Izraelben lehetne királyi családról beszélni, akkor a Herzog család biztosan ahhoz tartozna. Isaac Herzog származása valóban legendás, legalább egy évszázados közszolgálati múltra tekinthetnek vissza. Nagyapja, Jitzhak HaLevi Herzog Írország első főrabbijaként szolgált a második világháborút megelőzően, aki családjával együtt 1935-ben a brit mandátum fennhatósága alatt álló Palesztinába emigrált. Hamar a bimbózó zsidó állami entitás askenázi főrabbija lett (a vallásos cionizmus egyik ősatyjának, a híres Rav Kooknak az utódjaként).
Meglepő karizmával egyesítette a szentföldi zsidóságot az őket érő brit jogkorlátozások ellen. 1939-ben, amikor a britek kiadták a hírhedt Fehér könyvet, amely megtiltotta a zsidók alijázását Izrael ősi földjére, hatalmas jeruzsálemi demonstrációt szervezett, és a Hurva zsinagóga lépcsőin profetikus szimbolizmussal kettétépte az okiratot. Forradalmi karaktere egyébként már Írországban is megmutatkozott, ahol úgy híresült el, mint a „Sinn Féin rabbi”, mivel az ír köztársaságpártiak (köztük az IRA) hangos támogatója volt. Harci hevületében még az Irgun nevű félkatonai szervezet mellett is kiállt, amely több terrorcselekmény elkövetéséért is felelős a 30-as 40-es években (amelyek közül a leghíresebbek a King David Hotel elleni merénylet és a Deir Jaszin-i mészárlás). A függetlenségét elnyerő Izrael Állam első főrabbijának is Herzogot nevezték ki, aki 1959-es haláláig folytatta pályafutását.
A Herzog-dinasztia mérlege: Isaac Herzog nagyapja Izrael főrabbija, apja elnök, nagybátyja nagykövet, másik nagybátyja Izrael legfőbb diplomatája volt.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »