A Szovjetunióhoz közel álló arab államok (Irak, Szíria és Egyiptom) szinte kivétel nélkül mind rendelkeztek az 1959-ben bemutatott MiG-21-es vadászrepülővel, amely korának egyik legfejlettebb gépe volt. Izrael viszonya azonban ekkorra már jócskán megromlott a Szovjetunióval, így a zsidó állam a MiG-ek híján francia Mirage II vadászgépek beszerzése mellett döntött 1962-ben. Az izraeli légierő vezetője, Ezer Weizman ezredes azonban tudta, hogy a szovjet géptípus pontos ismerete nélkül pilótáik könnyen hátrányba kerülhetnek egy esetleges légi párbaj során a szomszédos Szíria vagy Egyiptom légierejével szemben.
Így hát merész feladattal bízta meg a Moszad vezetőit: bármi áron, de szerezzenek be egy sértetlen MiG-21-est további tanulmányozás céljából. A Moszadnál hamar rájöttek, hogy ez csak úgy lehetséges, ha a környező arab országok pilótái közül egyet rá tudnak venni arra, hogy gépével együtt dezertáljon.
Az első két próbálkozás tragikus véget ért: első alkalommal a megkörnyékezett egyiptomi pilóta dezertálás helyett jelentette feletteseinek a Moszad próbálkozását, a lebuktatott izraeli ügynököket pedig kémkedésért kivégezték. A Moszad másodszor Irakban próbálkozott, szintén sikertelenül, ám ezúttal az ellenálló iraki pilótákat még azelőtt hatástalanították, hogy jelenthettek volna.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »