Antony Blinken leendő külügyminiszter a konzervatívok szerint évtizedek óta minden tekintetben rossz, főleg globalista irányvonalat képviselt.(Fotó: AP / Carolyn Kaste)
A menthetetlenül balra tolódott mainstream média természetesen minden jelölt kinevezését a „történelmi” és „úttörő” jelzőkkel ajnározta, ám valójában csak arról van szó, hogy Biden régi munkatársait, szövetségeseit szándékozik a kormányzat kulcspozícióiba helyezni. 47 éves politikai karrierjének köszönhetően pedig van miből válogatnia.
A jelöltek sorát nézve elmondható, hogy az Obama-korszak tulajdonképpen átmenti majd magát Biden kormányába, hiszen eddig kivétel nélkül a demokrata elit „kedvencei” merültek fel a különböző pozíciókkal kapcsolatban. A liberális remények szerint a Trump-éra csak apró szépséghiba lesz majd Amerika megújításának (a konzervatívok szerint inkább romba döntésének) történetében.
A legnagyobb figyelem Biden külügyminiszter-jelöltjére irányult, aki igencsak figyelemreméltó pályát tudhat maga mögött. Anthony J. Blinken 1962-ben született egy New York-i zsidó családba. Érdekes módon igen sok szál fűzi hazánkhoz, hiszen anyja magyar származású, apja pedig 1994-től 1997-ig az Egyesült Államok budapesti nagykövete volt. Róla és második feleségéről nevezték el 2015-ben a CEU Nyílt Társadalom Archívumát, mivel igen nagylelkűen kivették a részüket annak létrehozásából.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »