Különösen fontos, hogy a szülők, a pedagógusok tisztában legyenek a serdülő korosztály fejlődési jellemzőivel, kihívásaival, illetve megismerjük azokat az eszközöket, amelyekkel támogatásukra lehetünk.
Az ismert pszichológus a tőle megszokott kedves bölcsességgel osztotta meg saját tapasztalatait a témában. Az előadás elején a házigazdák a tehetségkutatásban kimagasló eredményeket elérő FIT programot mutatták be. Majd a tények alapján a diagnózis és a problémakezelés lehetséges módjai kerültek sorra. A rendezvény végén rengeteg érdeklődő késő estig állt sorba, hogy egyedi problémáira tanácsot kapjon a neves szakembertől.
A serdülőkor közismerten viharos, ugyanakkor izgalmas életszakasz, 10-12 éves kortól (prepubertáskortól) 20 éves korig tart, de a modern társadalmakban kezdete egyre korábbra datálható, a korszak vége pedig kitolódott, az egész kamaszkor meghosszabbodott. Az időszak legfőbb feladata az identitás újraalkotása, stabilizálása. Ideális esetben ekkor történik a szülőkről történő érzelmi leválás, a szexuális identitás személyiségbe való integrálása, illetve a társadalmi szerepre történő szocializáció, pályaválasztás is. A kamasz olyan kérdésekre keresi a választ, mint: „Ki vagyok én?”, „Milyen vagyok én?”, „Mi akarok lenni?”, „Mi az élet értelme?” és „Melyek a fontos értékek?”
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »