Ennek az első lépését abban látja, hogy követjük a kiadásainkat, tehát tudjuk, hogy mikor, mire, mennyit költünk. Bár sokszor félelmetes lehet szembenézni a költéseinkkel, annál hasznosabb, ezért azt javasolja, hogy a hónap utolsó napján szánjunk egy órát arra, hogy megnézzük, mire költöttünk. Ezzel együtt meg kell tervezni a következő hónapot. Tegyük fel magunknak a kérdést: Várhatóan hogyan fognak alakulni a kiadások a következő hónapban? Lesz potenciálisan valami nagyobb kiadásunk? Esetleg lejár a telefonnak, autónak, lakásnak a törlesztőrészlete, így magasabb összeggel tudunk gazdálkodni?
Második lépésként ajánlja, hogy az elmúlt egy-két hónap kiadásait tételesen, alaposan átvizsgálva gondoljuk át, hogy biztosan mindenre szükségünk van-e, amire pénzt költünk. Néhány példát is felhoz: Biztosan szükséges az a Netflix-előfizetés? Biztosan el akarunk menni a következő hónapban is kétszer étterembe? Biztosan nem érné meg otthon főzni magunknak ahelyett, hogy a munkatársakkal mennénk el ebédelni minden nap? Biztosan nem most van itt a remek lehetőség arra, hogy leszokjunk a cigarettáról?
„Üdítően könnyen meg lehet fogni több tízezer forintot olyan dolgokon, amikre igazából szinte már csak megszokásból költenek.”
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »