A bibliai antropológia alapján állíthatjuk, hogy az ember teste, lelke és szelleme egy egységet alkot. Mind a három terület oda-vissza kölcsönhatással van egymásra, ezért ami az egyik területen zajlik, az hatással lesz más területekre is.
A tudomány a szellemi részt nem, vagy nem helyesen értelmezi – elsődlegesen a lélek és a test területét vizsgálja. A laikusok számára csak nagyon nehezen érthető és átlátható folyamatokat leegyszerűsítve elmondható, hogy e kettő terület alapvetően hormonális és idegrendszeri utakon kapcsolódik egymáshoz.
A köznyelvben boldogsághormonokként ismert kémiai anyagok szintjének emelkedése, illetve az általuk elindított és serkentett élettani, szervműködési folyamatok biopszichológiai érzeteket hoznak létre. Ilyen például a dopamin felszabadulásának köszönhető energikusság, motiváltság érzése vagy a szerotonin hatására létrejövő eufória, gondtalanság, boldogság. Az endorfin a fájdalomérzet csökkentésében, a jó közérzetünkben és a természetes boldogságérzetben játszik fontos szerepet. Az oxitocin a kötődés és a szeretet hormonjaként ismert kémiai anyag, amelynek az emberi kapcsolatokban is kardinális szerepe van. Boldogsághormonok termelődnek bizonyos tevékenységek során, mint például az ölelés, a szexuális együttlét, az intenzív és hosszan tartó fizikai tevékenység, a nassolás, és ilyen hatású lehet a „napfény íze” is.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »