Az volt a célom, hogy ez ne csupán egy album, hanem egy biztonságos terápiahely legyen az emberek számára, ahol szabadon lélegezhetnek” – ezzel a mondattal zárul a keresztény rapper, Lecrae legújabb albumával együtt megjelent dokumentumsorozat első része. (Az utolsó szavak eredetiben így hangzanak: „I can breathe”, ami éppen az ellentéte annak, amit George Floyd kiabált a nyakán ülő rendőrnek, mielőtt meghalt – a szerk.)
Lecrae mondatai pezsdítően hangzanak a manapság tömegeket faji alapon megosztó rigmusok közepette, melyek mindegyike bűntudatot próbál elültetni az ellenségnek vélt embercsoport szívében. Az istenhívő rapper ezzel szemben mind legújabb albumában, a Restorationben (Helyreállítás), mind interjúiban arra sarkallja rajongóit és hallgatóit, hogy saját magukért vállaljanak felelősséget, és lássák meg, Isten miként akarja a körülmények által jobbá tenni az életüket.
Ha van zenész, aki tudja, mit is jelent megbocsátani, és mindent elölről kezdeni, akkor az Lecrae Devaughn Moore. A rapper egészen 39 éves koráig nem találkozott apjával, aki nem sokkal a kis Lecrae megszületése után drogfüggő lett. A fiú korán beleszeretett a rapzenébe, melyre egyfajta menedékként tekintett, ezzel tompítva az elhanyagoltsággal és bántalmazásokkal tűzdelt fiatalkori érzéseit. ,,Minden rapper egy prédikátor – vallotta a már jó útra tért Lecrae évekkel később egy CNN-nek adott interjúban. – Minden rapper valamit prédikál. Vagy azt, hogy megelégedést találsz egymillió dollárban – vagy 50 nőben –, vagy azt, hogy nem vagy igazi férfi, ha még nem gyilkoltál.” Ezek után nem meglepő, hogy a zenéből egyenes út vezetett a bűnözői életmód felé.