Aktuálishetilap

Hetek hetilap vásárlás
Az izraeli vezetők elleni elfogatóparancs törvénytelenségéről és a nemzetközi jog önfelszámolásáról
A második Dreyfus-per
Az izraeli vezetők elleni elfogatóparancs törvénytelenségéről és a nemzetközi jog önfelszámolásáról

Netanjahut rács mögé képzelő tüntetők – vágyálmukat az ICC közelebb hozta a megvalósuláshoz.(Fotó: AP / Bernat Armangue)

2024. 11. 27.
Miközben Montrealtól fogva Amszterdamon át Abu-Dzabiig antiszemita pogromokra kerül sor, a hágai jogászok úgy gondolták, az áldozatokat állítják a vádlottak padjára. A Nemzetközi Büntetőbíróság elfogatóparancsa nem csupán a testület viharvert hitelét rombolta le végleg, de megnehezítette a Gázába hurcolt izraeli túszok túlélését, és világszerte a terrorizmussal szembeni hatékony állami fellépést is.

MEGALKUVÁS NÉLKÜL! Az elmúlt évben a Hetek minden korábbinál élesebben állt ki az igazság mellett: legyen szó a keresztény értékek védelméről, vagy az Izrael melletti kiállásról. Fizessen elő Ön is, hogy jövőre is folytatni tudjuk ezt a munkát: részletek a hetilapban és a hetek.hu/elofizetes oldalon.

A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) beállt azon nemzetközi intézmények sorába (szorosan követve az UNRWA-t), amelyek a gonoszság és erkölcstelenség mellett foglalnak állást. Pár nappal ezelőtt ugyanis a testület egy nem létező államban elkövetett fiktív bűncselekmények miatt adott ki elfogatóparancsot olyan személyek ellen, akik fölött nincsen joghatósága. A nemzetközi jogi alapelvek, de még az ICC saját eljárásrendje is sokadlagos lett a testület abbéli igyekezetében, hogy a zsidó állam ellen jogháborút indítson. Ezzel egyszer­s­mind megszűnt igazságszolgáltató szerv lenni.

Az ICC ügyészének, Karim Ahmad Khannak a májusi kérvénye Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökre és Joáv Gallant volt izraeli védelmi miniszterre vonatkozott. Annak érdekében, hogy „kiegyenlítettebbnek” tűnjön, a palesztin oldalról Jahja Szinvárra és Iszmail Hanijére, illetve Mohammed Deifre, a Hamász katonai szárnyát jelentő al-Kasszám Brigádok vezetőjére is kiterjedt a kérelme. Mindhárom terrorvezért kiiktatták azóta, de mivel Deif esetében a Hamász ezt hivatalosan nem erősítette meg, irányában megmaradt az elfogatási szándék. Nyilván, ha az amerikai elnökválasztáson halottak szavazhatnak, éppenséggel miért is ne citálhatnának bíróság elé kísérteteket is? Ki mondta, hogy a nemzetközi közjog unalmas?

Hetek Univerzum
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | info@nmhh.hu | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: hetek@hetek.hu. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!