MEGALKUVÁS NÉLKÜL! Az elmúlt évben a Hetek minden korábbinál élesebben állt ki az igazság mellett: legyen szó a keresztény értékek védelméről, vagy az Izrael melletti kiállásról. Fizessen elő Ön is, hogy jövőre is folytatni tudjuk ezt a munkát: részletek a hetilapban és a hetek.hu/elofizetes oldalon.
Ha az ember fellapozza a János apostol által írt Jelenések könyvét, akkor két ízben is találkozhat azzal az ősi csoporttal, akiket nikolaitáknak neveznek. A János Apokalipszise néven is ismert írás az Újszövetség utolsó könyve, az első versszakból világossá válik, hogy az abban leírtak Jézus Krisztusnak a jövőre vonatkozó kijelentései az ő követői számára, amelyeket látomásokon, illetve az ő angyalán keresztül mutatott meg a Domitianus római császár uralkodása idején Patmosz szigetén száműzetésben élő Jánosnak. Isten konkrétan azt adta utasításba az akkor már idős korban levő apostolnak, hogy az általa látottakat írja meg könyvben és küldje el a Kis-Ázsiában, a mai Törökország területén található hét gyülekezetnek (Efézus, Szmirna, Pergamon, Thiatira, Szárdisz, Filadelfia és Laodícea).
A bibliatanítók szinte mind egyetértenek abban, hogy ezeket a bátorításokat és feddéseket többféleképpen is lehet, kell értelmezni. Egyrészt szóltak konkrétan abban a korban, az első században megszülető kis-ázsiai keresztény gyülekezeteknek, de vonatkoztatható profetikus előrejelzésnek is az elmúlt kétezer év keresztény egyháztörténelmére (a gyülekezetek különböző korszakokat jelölnek), ami viszont a cikkünk apropóját is adja, hogy a világkorszak végére készülő egyház számára is aktuális erkölcsi és spirituális útmutatásul szolgál mind a hét üzenet. Ezért sem mindegy, hogy az Istentől származó kijelentésben súlyosan elítélt nikolaiták pontosan kik voltak és mit tanítottak, cselekedtek, és hogyan próbálták eltéríteni a gyülekezeteket Jézus igazságától.