Néhány hete csődbe ment a kriptovalutákkal kereskedő brókercég, az FTX, amely többek között Ukrajnának közvetített segélyeket, és emellett nagy többségben demokrata párti jelölteket támogatott a félidős amerikai választásokon. Ez ismét ráirányította a figyelmet a Demokrata Párt, Joe Biden elnök és családja, a Wall Street, valamint Ukrajna kapcsolatára. Mit lehet tudni erről az érdekhálózatról?
– A globális tőke és pénzügyi elit 2014, vagyis a narancsos forradalom és Janukovics távozása után már politikailag is bekebelezte Ukrajnát. Lényegében véve a politikai vezérkar is az Amerikai Egyesült Államok kezébe került. Joe Biden feladata volt az Obama-kormány időszakában, hogy Ukrajnával foglalkozzon, és ő ezt szorgalmasan végezte. Fia, Hunter Biden is rögtön megjelent ott, és helyet kapott a Burisma nevű cégben. Az ezzel kapcsolatos vizsgálatok a mai napig is folynak. Jól lehet látni, hogy Ukrajna rendkívül fontos az Egyesült Államok és a globális pénzügyi elit számára egyaránt. Ezért érdeke a háború elnyújtása ezeknek a köröknek, mert ezzel, valamint a szankciókkal meg tudják akadályozni annak a lehetőségét, hogy Oroszország pozícióban maradjon.
A konfliktusban emellett fontos szerepet játszik a Világgazdasági Fórum (WEF), amelyet 1971-ben hozott létre Klaus Schwab. Ebben a szervezetben 1500 multinacionális cég érintett, és a WEF kuratóriumában ott van többek között Larry Fink, a BlackRock, a világ legnagyobb vagyonkezelőjének elnöke is. Ez a csapat egyértelműen uralni akarja az ukrán terepet, itt találkoznak egymással a gazdasági érdekek, Amerika nagyhatalmi érdekei, és a Világgazdasági Fórum által meghirdetett Great Reset, a nagy újrakezdés. A globális háttérhatalom szeretne létrehozni egy olyan világkormányzást, amely koncentrálja a hatalmat ezeknél a globális szervezeteknél.