Most minden előfizetőnknek adunk! Fizessen elő a Hetek nyomtatott vagy online hetilapra a régi áron május 31-ig és spóroljon velünk. Részletek a hetilapban és a https://www.hetek.hu/elofizetes oldalon.
A közönség nagyon jól fogadta A besúgó című sorozatot, de a kritikák többsége mégis fanyalgott. A témával évek óta kiemelten foglalkozó újságíróként hogyan látja, mi ennek az oka?
– Szerintem nagyon jó döntés volt elkészíteni a sorozatot. Azért is örülök, mert a nyolcvanas évekről önmagában igen kevés alkotásunk van, ez valahogy fekete folt a filmgyártásunk, főleg a sorozatgyártásunk területén. Furcsa volt látni ezt az egységet, ami kialakult a különböző gondolkodású kritikusok között. Most szinte mindenki egyként fanyalog – ahogyan a legtöbben, főleg nyilván az ún. ellenzéki sajtóban korábban már előre ünnepelték a sorozatot, ügyesen felépítve annak nézettségét. Az igazság középen van. Sok szempontból el lehet mondani A besúgóról azt, hogy nem hiteles, de ugyanakkor azt is látni kell, hogy ez tényleg egy közönségsorozat. Ha az akkori ellenzéki mozgalom egy tagja, vagy a témát nagyon jól ismerő szakértő meglát valamit, azt a nagyközönség valószínűleg nem veszi észre. Főleg a fiatalabbak. Ez talán nem is baj, mert az ilyen alkotásokban mindig benne van az, hogy dramaturgiai okokból összevonnak történeteket, összesűrítik az időt, hiszen így lehet eladni vagy egyáltalán átadni. Nyilván az volt a cél, hogy a fiatalabbak, a most 20-30 évesek is érdeklődjenek a korszak iránt, meg egyáltalán a rendszerváltás, a rendszerváltoztatás iránt. Nem beszélve a külföldi nézőkről.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »