A tálibok fehér zászlója, amelyet hatalomra jutásuk után mindenhol kitűznek, hivatalosan az Iszlám Emirátust jelképezi. Eredetileg tiszta fehér zászlót használtak, így jelezvén az iszlám iránti makulátlan hűségüket. 1996-ban ez a fehér zászló lett az ország nemzeti lobogója, de egy évvel később ezt megváltoztatták. Hozzáadták az iszlám hit legfontosabb megvallását, az ún. sahádát. A zászlón fekete betűkkel szereplő felirat kalligráfiája állítólag azonos azzal, amit Mohamed a pecsétjén használt. Ezt a megvallást más iszlamista zászlókon is láthatjuk (az Iszlám Állam például fordított színekkel, fekete alapon fehér írással használja), sőt a most megbuktatott Afgán Köztársaság állami jelképén is ez szerepelt, igaz, sokkal kisebb méretben.
Számos videófelvételen lehetett látni azt, hogy a tálibok könyörtelenül elkobozták a háromszínű köztársasági zászlókat, amelyeket nemcsak azért vetnek meg, mert az előző hatalom használta azokat, hanem azért is, mert szemükben a nyugati befolyást jelképezik. A fekete-piros-zöld trikolórt ugyanis eredetileg az 1916-ban indult arab felkelés során az a brit katona-diplomata, Mark Sykes tervezte, akinek a neve az Oszmán Birodalmat felosztó Sykes–Picot-egyezményből ismert. (Sykes kulcsszerepet játszott a Balfour-nyilatkozat létrejöttében is, de 1919-ben nagyon fiatalon, 39 éves korában spanyolnáthában elhunyt.)
A zászlóváltás kifejezi azt, hogy a tálibok – a látszólag megváltozott retorikájuk ellenére – semmilyen nyugati hatást nem tűrnek meg. Azok a médiumok, amelyek vicces, színes hírként hozták a kabuli vidámparkban dodzsemező tálibokról készült fotókat, jobbára elmulasztották megemlíteni, hogy két nappal később a milicisták az egész létesítményt porig égették. A hatalomváltás utáni napokban megdöbbentő volt látni, hogy a nyugati média egy része milyen elszántan igyekszik elhinni és elhitetni azt, hogy a 2021-es tálibok mások, mint azok, akiket húsz évvel korábban a szövetségesek kiszorítottak. A fekete csadorba burkolózott CNN-riporternő addig bizonygatta, hogy az őt körülvevő tálib férfiak „bizarr módon barátságosak”, míg azok megunták a színjátékot, és félrelökdösték.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »