A babaláz olyan szinten behálózta az embereket, hogy több helyen gigantikus sorok alakultak ki a boltok előtt, hogy egy-egy példányhoz időben hozzá tudjanak jutni a vásárlók.
A szörnybaba körüli hájpot csak tovább erősíti, hogy ma már rengeteg világsztár is nyilvánosan hord magánál ilyet: például Kim Kardashian, Rihanna, Dua Lipa, vagy éppen a labdarúgás nagyjai, Paul Pogba és David Beckham is. De láttak már ilyen miniszörnyet a ranglista második helyén álló teniszező, Carlos Alcaraz és a hétszeres olimpiai bajnok amerikai tornász, Simone Biles kezében is. A vásárlási lázban most viszont mintha törést hozna egy ellentrend, egyre többen pedzegetik azt a közösség oldalakon, hogy ezeknek a plüssbabáknak gonosz szellemi erejük lehet, démonikus lények megfelelői, amelyek árthatnak a tulajdonosaiknak.
Az egész Labubu-ötlet egy hongkongi születésű díjnyertes dizájner, Kasing Lung fejéből pattant, aki egyébként gyerekként Hollandiában nőtt fel, és most Belgiumban lakik a családjával. Még 2015-ben valósította meg régi vágyát, hogy papírra vigye a fejében kavargó különleges fantáziavilágát, amelyet a skandináv, északi mitológia ihletett, és amelyből egy tündérmese-sorozat született, a Szörnyek világa. A leírás szerint a történetben a különös teremtmények a fényt és a sötétséget egyaránt megtestesítik, közülük is kiemelkedik a legismertebb szörny, kifejezetten a kelta mitológiából: Labubu. A hegyes fülű figura, éles fogú vigyorával, aki állítólag mindig segíteni akar, viszont a jó szándéka rendre káoszba torkollik.
Pünkösd után: a karizmák titkai
Hogyan alakult a Szentlélek ajándékainak megítélése az elmúlt 2 ezer évben »
Átmenvén a siralom völgyén
Trianon túlélése és ami ebből következik »
Sávuot: a törvényadás ünnepének eredete
Az Ószövetség egyik legjelentősebb nemzeti és vallási ünnepe volt – de az Újszövetség egyik meghatározó eseménye is ezen az ünnepen történt »