Változik a szélirány a hagyományosan a demokratákhoz húzó techiparban; sorra „coming outolnak” szilícium-völgyi cégvezetők és kockázatitőke-befektetők Donald Trump támogatóiként. A teljesség igénye nélkül: a Twitter megvásárlásával a szólásszabadság bajnokává avanzsált Elon Musk; David Sacks, a PayPal egykori műveleti igazgatója; Marc Andreessen és Ben Horowitz, a legbefolyásosabbnak tartott kockázati tőkések; Joe Lonsdale a Palantirtól és a Mark Zuckerberget a Facebook alapötletének ellopásával vádoló Winklevoss fivérek is beálltak a republikánus elnökjelölt mögé. Többen azzal indokolták döntésüket, hogy aggódnak a Biden-adminisztrációnak a kriptoipart – és tágabb értelemben véve magát az innovációt – ellehetetlenítő politikája miatt.
A július 27-én Nashville-ben tartott Bitcoin konferencián Donald Trump megszilárdította státuszát mint a „legkriptopártibb” elnökjelölt – az, hogy a függetlenként induló Robert Kennedy is beszédet mondott, nem kapott nagy visszhangot. Trump nagyot tarolt, miután kijelentette, hogy beiktatása után egyik első dolga lenne kirúgni Gary Genslert. Sokan azért fújnak az Értékpapír- és Tőzsdebizottság vezetőjére, mert szerintük alaptalanul folyik számos kriptovaluta céggel – köztük a Coinbase-zel és a Binance-szel – szemben eljárás. A szabályozás rég megoldatlan feladatáért egy új republikánus adminisztrációban egy kriptovaluta tanácsadói testület lenne felelős, és ezzel párhuzamosan a Pénzügyminisztériumnak le kellene állítania a központi digitális valuta fejlesztését. Egy Fox Business-interjúban Trump azt is elejtette, hogy bitcoinban fizetné ki az ország 35 billiós adósságát, illetve létrehozna egy stratégiai bitcoin „készletet” is.
A Biden-adminisztráció ezzel szemben sokak szerint konkrétan háborút folytat a kripto ellen. Ennek a véleménynek adnak rendszeresen hangot az X-en például a Winklevoss ikrek, Tyler és Cameron is. A kockázatitőke-befektetők, akik 2014-ben a biztonságos tranzakciós környezet megteremtése érdekében megalapították a Gemini kriptotőzsdét, azt állítják, hogy a bankrendszert az iparág szereplői ellen fordították. Az egyik módszer, hogy a nemzeti bankokat szabályozó szövetségi hivatal (OCC) és a bankoknak hitelbiztosítást nyújtó ügynökség (FDIC) zárt ajtók mögött „iránymutatásokat” ad a bankoknak, hogy ne szolgáljanak ki kriptocégeket. Ezzel az Obama-kormányzat idején kezdődött gyakorlatot folytatják, amikor is ideológiailag „kegyvesztett” iparágakat kizártak a bankrendszerből (annak idején ezt fojtópont műveletnek nevezték, ezért a mostani manifesztációját kriptokörökben fojtópont 2.0-ként emlegetik).