Megjelent a Hetek Képbehozó magazinja, címe: „Keresztünk – Nyugaton a helyzet változó”. A kiadványban európai gyülekezetvezetők, meghurcolt keresztények, ismert bibliatanítók világítanak rá arra, hogyan változott meg a hívők megítélése nyugaton. A bookazine 4990 Ft helyett 3490 Ft a hetek.hu/konyvek oldalon.
Passport Bros elnevezésű mozgalom a 2000-es években ütötte fel a fejét, a #metoo és a pandémia csak megerősítette, idén nyáron pedig már két könyv is megjelent a témában. A mai kultúra állapotát azonban jól mutatja, hogy a jelenségről a legtöbb információ még mindig TikTok-, Instagram- és Reddit-videókból, illetve posztokból, valamint az online Urban Dictionaryből olvasható ki.
Eme sorok írója is arra jutott, hogy e tartalomkészítőket meg nem nevezni a legjobb döntés. Miután megnyilvánulásaik alapján – többek között – a nők tárgyiasításának a népszerűsítését tűzték a zászlójukra, az ingyenreklám megtagadása kívánkozik a „helyes” megoldásnak velük szemben. De akkor miről szóljon ez a cikk? Szóljon arról, hogy milyen koncepciók vezérlik az egyes táborokat, hogy mennyire nem új keletű ez az egész, és hogy a tradicionális társadalmi szerepek felbomlása milyen balperdületeket szül egyik-másik félben.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »