A világjárvány nemcsak az emberek utazási módját változtatta meg, hanem gyökeresen átformálta az embereket is – életvitelüket, szenvedélyeiket és preferenciáikat. Az Utazási és Turisztikai Világtanács (WTTC) novemberi globális csúcstalálkozóján bemutatott felmérések szerint az utazók több mint negyede tervez a jövőben három vagy akár több nemzetközi utazást, igaz, a számok még így sem érik el a 2019-es, Covid előtti szintet. A csaknem kétéves bezártság következtében jelentősen változott az utazók magatartása – olyan fogalmakról beszélhetünk, mint a „bosszú utazás”, a „bakancslistás utazás”, és a távmunka is velünk maradt, teret adva a „digitális nomád” életmód elterjedésének.
A globális trendeket nézve egyre bátrabban utaznak az emberek, ám a járvány hatása néhol pozitívan, néhol negatívan befolyásolja a döntési folyamatokat. Milyen trendek várhatók a nagy utazási bumm után?
Úgy kirohannék most a világból! Hangzik el egyre többször a környezetünkben ez a felkiáltás. A koronavírus után előre nem látott módon gyorsultak be a mindennapok, minden szempontból elmondható, hogy sokkal többet dolgozunk ma, mint a „home office” elterjedése előtt.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »