Bár a science fiction irodalom hamar magáévá tette a cseh író, Karel Čapek 1920-as regényében, a R.U.R-ban megjelent ötletet, a robot koncepciója sokáig csak az olvasók fejében okozott kellemes bizsergést. A számítástechnika fejlődésével azonban elkezdett valóra válni az elképzelhetetlen.
25 éve együtt - A Hetek jubileumi előfizetői akciójában a nyomtatott és online hetilap csomagra előfizetők között több mint 100 nyereményt sorsolunk ki. A fődíj egy Toyota Aygo X személyautó. Részletek a hetilapban és a hetek.hu/elofizetes oldalon.
Ehhez szükség volt persze az emberi gógyira is, amelyet ebben az esetben a legendás MIT-n dolgozó Joseph Weizenbaum szállított. 1966-os kísérletében a Németországból emigrált tudós-professzor megalkotta Elizát, az első olyan programot, amellyel csevegni lehetett. Ezzel rögtön megteremtette az intelligencia illúzióját is, noha szó sem volt tudatos, gondolkodó programról – ahogy még napjainkban sem beszélhetünk ilyesmiről. Eliza nem volt okos, de bájosak voltak a párbeszédmondatai.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »