Most minden előfizetőnknek adunk! Fizessen elő a Hetek nyomtatott vagy online hetilapra a régi áron május 31-ig és spóroljon velünk. Részletek a hetilapban és a https://www.hetek.hu/elofizetes oldalon.
A munka világában forradalom zajlik, melynek jelentőségét a Forbes a kopernikuszi fordulathoz hasonlítja. Az újság Julian Birkinshaw-t idézi, aki 2016-ban egy bécsi fórumon kijelentette, hogy „az agilitás korába léptünk”. A London Business School professzora szerint a régi – bürokratikus és érdem alapú – szervezeti formák ugyanis ma már képtelenek a változások ütemével és összetettségével megbirkózni. A megoldás: az adhocráciára és az agilitásra való átállás.
A napjainkban gyorsan terjedő agilitás a projektmenedzsment egyik megközelítési formája, pontosabban gondolkodásmód („agilisul”: mindset). Az 1990-es években hívta életre az az igény, hogy a dokumentációvezérelt, nehézkes szoftverfejlesztési folyamatok helyett rugalmasabb modellt találjanak, mellyel kiküszöbölhetők a csúszások és költségnövekedések. Az ötletből kikristályosodott módszertan lett: 2001 telén a utahi hegyek egyik síközpontjában 17 szakember jött össze, és megegyeztek a főbb pontokban. Így született meg a ma Agilis kiáltványként ismert „alapmű”.