Abortusztabletta-fronton a koronavírus-járvány jól előkészítette a terepet a Roe utáni helyzetre. Az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatósága (FDA) ugyanis a Covid miatti lezárásokra hivatkozva 2021-ben felfüggesztette az orvosi felügyelet melletti alkalmazás kötelezettségét – a változást az ügynökség azóta véglegessé tette.
A New York-i Guttmacher Intézet adataiból az derül ki, hogy az Egyesült Államokban már 2020-ban a tablettás eljárás lett a babák méhen belüli megölésének leggyakoribb eszköze (az esetek 54 százalékában választották ezt a módszert). Mivel alkalmas lehet a tilalmak megkerülésére, népszerűsége várhatóan még inkább nőni fog. Joe Biden a Legfelsőbb Bróság döntését követően elnöki rendeletben utasította a szövetségi hivatalokat a gyógyszeres abortuszhoz való hozzáférés kiterjesztésére.
A mifepriszton volt a 38 486. molekula, amelyet a Roussel Uclaf francia gyógyszergyár kifejlesztett, innen kapta a szabadalmaztatott abortusztabletta az RU-486 elnevezést. A helyzet nagyon ellentmondásos volt, hiszen a cég anyavállalata, a Hoechst katolikus felsővezetője elítélte a terhességmegszakítás minden formáját. Az ellenállás falait Étienne-Émile Baulieu elszántsága törte át.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »