Az Egyesült Királyságban például 2012 – a mostanihoz hasonló – szintén rekordmeleg nyarán minden a David Cameron miniszterelnök és Boris Johnson londoni főpolgármester védnöksége alatt zajló olimpiáról – a sikeres szervezésről, az éremesőről, a nyitó ünnepségre ejtőernyős ugrással, Bond-lányként érkező királynőről – szólt. Összehasonlítva az idei kánikula alatti életérzéssel azt a korábbit, érvényesnek tűnik, amit Bill Gates egyszer mondott: „Kétéves távlatban mindig túlbecsüljük, tíz éven belül pedig mindig alábecsüljük a változásokat.”
Torz helyzetmegítélésünk azonban részben eredhet abból, hogy milyen információk alapján alakítjuk ki a véleményünket. A hőhullámok kapcsán apokaliptikus hangnemre váltó brit sajtó például régóta egyoldalúan tájékoztat a klímavitáról, amire a BBC jól dokumentálható esettanulmányként szolgál.
2006. január 26-án a BBC központjában Az éghajlatváltozás – A közvetítés kihívása címmel egynapos szemináriumot tartottak. A médiaóriás csak annyit volt hajlandó elárulni, hogy az eseményen „30 meghívott vendég vett részt, akik az éghajlatváltozás területén szakértők”. A kilétüket azonban még hat év elteltével is titokban tartotta (2012 novemberében napi 40 ezer fontot költött ügyvédekre, hogy az információt továbbra is bizalmasan kezelhesse).
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »