Megjelent a világhírű amerikai influencer, Ben Shapiro műve magyar nyelven! Cikkünk a könyvről ide, további részletek és a megrendelés pedig ide kattintva érhető el.
A WHO három fő kategóriába sorolja az ismert SARS-CoV-2 variánsokat: az aggodalomra okot adó (variants of concern), a figyelemre (variants of interest) és a további nyomon követésre érdemes variánsokra (Alerts for further monitoring). A legsúlyosabbnak minősülő, aggodalomra okot adó kategóriába jelenleg az alfa, a béta, a gamma és a delta variánsok tartoznak, melyek korábbi nevei rendre brit, dél-afrikai, brazil és indiai variánsok voltak.
Ezek közül is kiemelkedik a 2020 decemberében Indiában megjelent delta variáns, ami igen hamar vált a közel 1.4 milliárdos lakossággal rendelkező ország és az Egyesült Királyság fő variánsává. 2021 júniusára szakmai becslések alapján az USA-ban már az új esetek több mint 20 százalékáért felelt, miközben a delta plusz variáns is felütötte a fejét. A Yale Medicine arra figyelmeztet, hogy a delta a korábbi variánsoknál fertőzőbb. A jelenleg elérhető adatok alapján másfélszer gyorsabban terjed, mint az alfa, amely az eredeti SARS-CoV-2-nél szintén másfélszer fertőzőbb. Az epidemiológiai vizsgálatok alapján amíg egy, az eredeti vírussal fertőződött páciens 2,5 személynek adhatta tovább a vírust, addig a delta variáns esetében ez az érték már 3,5-4 között mozog.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »