Az októberi terrorcselekmény után nemcsak az izraeliek biztonságérzete rendült meg, hanem az egész világé. Úgy tűnik, mintha az internet egy bolondokháza lenne, ahol szabadon adhatják elő magukat pszichopata terroristák. Kérdés, hogy mennyire vagyunk erre vevők, és vajon fel lehet-e dolgozni ezeket a rettenetes tartalmakat, vagy örökre megváltoztatnak minket.
Megjelent a Hetek Képbehozó magazinja, címe: „Keresztünk – Nyugaton a helyzet változó”. A kiadványban európai gyülekezetvezetők, meghurcolt keresztények, ismert bibliatanítók világítanak rá arra, hogyan változott meg a hívők megítélése nyugaton. A bookazine 4990 Ft helyett 3490 Ft a hetek.hu/konyvek oldalon.
„A különböző krízisek, háborús konfliktusok negatív mentális hatásait az internet, a közösségi média jellegénél fogva nagyon fölerősíti, ez a járvány idején is megfigyelhető volt. Az olyan információk, mint az izraeli mészárlásról megjelent tudósítások, vizuális tartalmak ugyan nem hatnak mindenkire egyformán, de az biztos, hogy negatívan befolyásolják az emberek gondolkodását, és az idegrendszerüket is megterhelik – a gyermekekét, fiatalokét különösen” – vélekedett kérdésünkre Fűzné Pikó Bettina pszichológus, egyetemi tanár.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »