„Sokáig nem nagyon kellett emelnünk az árainkat: két éve még egy éjszakára 18 ezerért adtuk ki a háromszemélyes apartmanunkat, tavaly 20 ezerért, idén már kénytelenek vagyunk 28 ezer forintot elkérni egy éjszakára. Minimum 4 éjszakát kell foglalni, de már nincs szabad helyünk augusztus 28. előtt” – mondta el lapunknak egy tihanyi háztulajdonos, aki nem tapasztal visszaesést, bár „sok az ad hoc egyéjszakás érdeklődő”.
Hozzátette, hogy hosszas számolgatás után hoztak ki egy olyan minimálárat, amivel – adók, rezsi, karbantartás stb. után – még megéri nekik a szálláskiadás. Vendégeik kétharmada visszajáró, s egyelőre hajlandó az emelt árat is kifizetni. Kérdésünkre megerősítette: Tihanyban még működnek a szabadstrandok, viszont a közeli fizetős plázson hétköznap fejenként 5 ezer forintot, hétvégén 10 ezret kell egy napozóágyért fizetni. „A tihanyi élelmiszerboltok árait sajnos nem ismerem, tekintve, hogy mi nem ott szoktunk vásárolni” – tette hozzá érdeklődésünkre.
Hagyományosan július első hetétől kezdődik a balatoni nyári szezon, ilyenkor még csak találgatni lehet, hogy idén mennyire lesz felkapott a magyar tenger. Erről leginkább az előfoglalások száma adhat némi előrejelzést, csakhogy a Covid időszaka óta kiment a divatból az előre tervezés – szállásadók általános és nem új keletű tapasztalata, hogy nagyon sokan az utolsó pillanatban, ötletszerűen ruccannak ki valahova, főleg persze a Balatonra, s akkor is csak legfeljebb 2-3 napra.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »