A hidegháború óta példátlan elemeket tartalmazó stratégiát fogadtak el a NATO-tagországok vezetői a június végén Madridban megrendezett NATO-csúcstalálkozón. A dokumentumban Oroszországot „a legjelentősebb és közvetlen fenyegetésnek”, Kínát pedig a szövetség érdekeire, biztonságára és értékeire nézve kihívásként nevesítették.
Jens Stoltenberg főtitkár beszámolt arról, hogy alapvető változtatások bevezetéséről is döntöttek a szövetség elrettentési és védelmi képességeiben. Ennek megfelelően a keleti szárnyon megerősítik az előretolt védelmet, és növelik a készenléti erők létszámát, hogy szükség esetén a lehető leggyorsabban reagálhassanak.
Külön érdekesség, hogy a napokban megrendezett madridi NATO-csúcson Boris Johnson egy Római Birodalomhoz hasonló szövetség létrehozására is javaslatot tett Törökország és bizonyos észak-afrikai országok részvételével, hogy így erősítse meg az európai egységet. A brit miniszterelnök nem sokkal azután tette megjegyzéseit, hogy Emmanuel Macron francia elnök egy bővebb európai politikai közösség megalakítását vetette fel az Európai Parlamentben.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »