Az ellenzéki miniszterelnök-jelölti vitán immáron sokadjára, és talán minden eddiginél egységesebben és határozottabban álltak ki az ellenzéki szövetség tagjai amellett, hogy egy egyszerű többségű győzelem után is nekimennének mind az alaptörvénynek, mind a kétharmados törvényeknek. Milyen precedenst teremtene és milyen következményekkel járna egy ilyen lépés?
– Lehet ilyennel próbálkozni, csak azt ne nevezzék jogállami megoldásnak. Tény, hogy a Fidesz kormányzati kompetenciába tartozó közpolitikai kérdéseket – mint például a birtokpolitika vagy a családpolitika – kétharmados körbe vont, közcélra rendelt vagyontömeget kivont a következő kormány rendelkezési területéről, továbbá alapvetően kormányzati igazgatási kompetenciákat szintén hozzáférhetetlenné tett, mint például legutóbb az atomenergia-igazgatás.
Ezzel valójában nem a szabad választások lehetőségét szüntette meg, hanem a szabad választások lehetőségét kezdte el csökkenteni. Azért fontos ezt elöljáróban elmondani, mert ez érthetően frusztrációt okoz a Fidesszel nem szimpatizáló ellenzéki választók között. Bármilyen hajmeresztő dolgok hangoztak el ezen a miniszterelnök-jelölti vitán, ez nem történt volna meg az előzmények nélkül.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »