Sokan úgy vélik, hogy a következő évet nagyban meghatározzák az előző év utolsó napjainak eseményei. Ha ez tényleg így van, akkor bizony komoly erkölcsi-világnézeti küzdelmek várnak ránk 2020-ban, hiszen a decemberi hónap több váratlan húzást is hozott a genderideológiát tekintve.
Az angolszász világban már jó pár éve zajlanak az iskolai csatározások az ügyben, hogy mit kezdjenek az intézmények a magukat az LMBTQ+ valamely betűjéhez soroló diákok sajátos igényeivel. Konkrétan felmerültek olyan kérdések, hogy melyik mosdót, zuhanyzót használják a transzneműek, milyen személyes névmást, megszólítást használhatnak a pedagógusok, vagy hogy lehet-e biológiailag férfinak született fiatalokat például női versenyszámban nevezni csak azért, mert ők lánynak érzik magukat. Az iskolai zaklatásokról, szülőkkel szembeni pereskedésekről, igazságtalan sporteredményekről már a Hetekben is több alkalommal írtunk. Az viszont minket is, ahogyan a magyar közvélemény egy részét is meglepte, hogy még itt, Magyarországon is felmerült a gendersemleges vécék kialakításának a kérdése. Ráadásul mindez az ország legjobb középiskolájának választott Lovassy László Gimnáziumban. Információink szerint egy magát fiúnak tartó lány kérvényezte az iskolaigazgatótól, hogy a mozgássérült WC-t nevezze ki transznemű mosdónak, amit az igazgató meg is tett. Ám a szülői felháborodást követően mérlegelve egy ilyen ideológiai döntés súlyát, végül leszedette a félig fiú, félig lány piktogramot a mosdóról, fenntartva ugyanakkor a lehetőségét annak, hogy ha valaki szükségét érzi, használhatja az érintett mellékhelyiséget.
Még november elején készült egy felmérés 77 nagyobb város bevonásával többek között arról, hogy az érintett helyek mennyire barátságosak az LMBT-közösséggel. A kutatás azt az eredményt hozta, hogy Budapest a vizsgált nagyvárosok közül a tizedik legkevésbé „melegbarát” város. Ennek ellenére a Pink Budapest néven futó magyar kampány keretében több imázsfilmet is készítettek a fővárosról, amelyben Budapestet kifejezetten az eltérő szexuális orientációjú embereknek ajánlják turisztikai célként mint „vibráló”, „barátságos” és a „sokszínűség felé nyitott” nagyvárost. Sőt, a Pink Budapest kifejezetten esküvői helyszínként is ajánlja „Közép-Európa legjobb helyét” a homoszexuális pároknak, arról pedig még videót is készítettek, hogy egy azonos nemű ázsiai pár milyen jól érzi magát a nászútján (!) Budapesten. A Humen Media Hungary Kft. ügyvezetője, Erdei Zsolt által felügyelt projekt kifejezetten azt a célt tűzte ki, hogy a magyar fővárosból kiemelt turisztikai desztinációt varázsoljon a különböző nemzetközi melegközösségek tagjai szemében.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »