A közoktatási rendszer 2013-as állami központosítása, az ennek megfelelő új NAT és a hozzá kapcsolódó „egyentankönyvek” kidolgozása kapcsán már tudni lehetett, hogy a tankönyvpiac sokszínűsége meg fog szűnni. Ugyanakkor emlékezetesek voltak az állami kézbe vett tankönyvkiadók által rohamtempóban kidolgozott „kísérleti” tankönyvek körüli botrányok is, melyek a kiadványok alacsony színvonala miatt törtek ki.
Rétvári Bence, az EMMI parlamenti államtitkára a Magyar Időknek nemrég úgy fogalmazott: kettős céljuk volt azzal, hogy az állam a 2014-es esztendő elejétől visszavette a tankönyvellátási feladatokat. Egyrészt az, hogy megállítsák a tankönyvek árának folyamatos növekedését, másrészt az, hogy „egységes és magas minőségű”, ingyenes kiadványok jussanak az oktatókhoz és a diákokhoz.
Rétvári az RTL-nek januárban azt állította, hogy az iskolák egyre nagyobb arányban rendelték az állami tankönyveket. Az új, modernebb tankönyvek szerinte beváltották a reményeket, s ezért nincs szükség a tankönyves jogszabályok módosítására.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »