A hazai otthonok 45 százalékát fűtik gázzal, 21 százalékát szilárd tüzelővel, fával illetve szénnel, 15 százalékát gázzal és fával vegyesen; a lakások 16 százalékában távfűtéssel, 3 százalékában pedig egyéb fűtőanyaggal fűtenek – áll a KSH kimutatásában, amely a 2011-es népszámlálási adatok alapján készült. A rezsicsökkentés keretében tavaly nyárig csak a gázzal vagy távfűtéssel rendelkező lakástulajdonosok kaptak fűtési támogatást, de a nyár közepén döntött a kormány a fával fűtők egyszeri, 12000 forintos támogatásáról is, ami sok esetben – különösen a mélyszegénységben élők számára – óriási segítséget jelentett. Azonban a bonyolult igénylési rendszer miatt sokan lecsúsztak a támogatásról.
A kormányhatározat, amely a szilárd tüzelővel fűtőkre vonatkozik, szigorú: csak azok kapnak támogatást, akik október 15-ig leadták a kérelmüket. Az adminisztráció miatt csak 372 ezer háztartás jelezte az igényét, amely méltánytalanságot Székely László ombudsman is szóvá tette, mondván, a szilárd tüzelőanyaggal fűtőket hátrányosan különböztették meg a rezsicsökkentés során.
A dél-békési kisnyugdíjas Horvát László éppen műtéten esett át a beadás időpontjában, de rokonait megkérte, adják be helyette a kérelmét.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »